+90 538 816 19 72
  • Karadeniz turları
  • hotel
  • Tur Rehberleri
  • ulaşım

1.GÜN – BURSA, İZMİT, BOLU
Saat 18.00 ‘de üçyol , 18:30 Şirinyer , 19:00 bornovai 19:30 çiğli hareket noktamızdan gelen konuklarımızı aldıktan sonra Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya yolunu izleyerek, gerekli molaların ardından sabah; Bolu ‘ya ulaşıyoruz.

2.GÜN-ABANT, AMASRA, SAFRANBOLU
Çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte bulunan ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölü olarak bilinen Abant Gölü’nü geziyoruz. Daha sonra, Amasra‘ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Devrek, Bartın üzerinden ulaşıp, öncelikle Bakacak Tepesi‘nden, Fatih ‘in ilk gördüğünde ‘’Çeşmi Cihan’’ (Dünyanın gözleri) dediği Amasra‘yı fotoğraflama şansımız oluyor. Büyük Liman ‘da kendimize balık ve salata ziyafeti çekmek için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra Küçük Liman‘da Tarihi Roma Köprüsü‘nü, Amasra Kalesi‘ni, Çekiciler Çarşısı’nı gezip,  Müzekent SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz. Hıdırlık Tepesi‘nden eski şehri seyredip, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Safranbolu Evleri ve tarihi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra, Kaymakamlar Evi‘ni geziyoruz. Cinci Hanı, Hamamı, Köprülü Camii, Güneş Saati, görüp, tarihi Arasta‘da hediyelik eşya alış verişi için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra Unesco tarafından “Dünya Kültür Mirası Listesi’’ ne alınmış olan bu müze kentte otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi alıp konaklıyoruz. SAFRANBOLU                                     

3.GÜN-KASTAMONU, SİNOP,  SAMSUN
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, kültür şehirlerimizden Kastamonu‘ya doğru yol alıyoruz. Kastamonu’da, Şerife Bacı Anıtı‘nı ve tarihi Hükümet Konağı‘nı gördükten sonra, Boyabat, Taşköprü yolunu izleyerek, Kuzey’de en uç noktalarımızdan birisi olan, Sinop‘a ulaşıyoruz. Birçok diziye ve filme ev sahipliği yapmış şehirde turumuzu yapıp,  Tarihi Cezaevi‘ni geziyoruz. Daha sonra; Bafra‘da Kızılırmak deltasını geçerek 19 Mayıs, üzerinden Samsun‘a ulaşıyoruz. SAMSUN bandırma vapuru ve Ünlü Atatürk Heykeli’nin önünde kısa bir fotoğraf molasının ardından, Samsun ‘da konaklama . . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  1. GÜN-ORDU, GİRESUN,AKÇAABAT,
    Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra yolculuğumuzu sürdürerek Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’da şehri 450 mt. Yükseklikten seyredebileceğimiz Boztepe’ye çıkıyoruz. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyredip, fındığı ile ünlü Giresun üzerinden Trabzon’un köftesi ile ünlü kıyı ilçelerinden, Akçaabat ’a geçiyoruz. Meşhur köftesini yedikten sonra, SÜMELA MANASTIRI gezip belirlenen saatte aracımızda olduktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde  ARSEN HOTEL
  2. .5.GÜN-RİZE, ÇAMLIHEMŞİN, AYDER
    Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra,  Trabzon ’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “Kazaziye”(hasır bilezik), alış verişi için serbest zaman alıyoruz. Ardından, şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp, Atatürk Köşkü‘nü geziyoruz. SÜRMENE bıçak alışverişi ve ÇAY FABRİKASI ziyaretinde bulunup Çay hakkında bilgi alıyoruz , kısa bir yolculuğun ardından dik yamaçlı vadileri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemerleri, coşkun akan dereleri ile ünlü turizm beldelerinden Rize’ye ulaşıyoruz. Daha sonra, Hemşin, Hala, Polovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen Fırtına Dizisi’nin ve Sonbahar Filmi‘nin de çekildiği, ünlü Fırtına Deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Çamlıhemşin‘den Hala Deresini takip ederek, 1350 Mt. Yükseklikteki Ayder Yaylası‘na çıkıp, Gelin Tülü şelalesi gezilerimizin ardından. serbest zaman alıyoruz.(aKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA AYDER YAYLASI

 6.GÜN-SARP-BATUM-ARTVİN-HOPA

 Sabah Kahvaltısını hotelimizde aldıktan sonra , Çamlıhemşin geliyoruz  arzu eden misafirlerimiz ile Şenyuva , zilkale ve palovit şelalesi turu yapıyoruz ( extra ) , otobüsümüzde buluştuktan sonra istikamet hopa oluyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz , belirlenen saatte aracımızda olduktan 1.PROGRAM (extra ) BATUM — Sarp sınır kapısında Son Türk evini ve Gürcistan evlerini görüyoruz. Ve ardından Batum’a giriyoruz sınır kapısından, Batum’da sırasıyla ,Avrupa Meydanı,Gonia , ali ve nino ve serbest zaman sonrası   Sarp’a dönüş.2.PROGRAM (extra) ARHAVİ MENÇUNE ŞELALESİ ( 600 METRE YÜRÜME MESAFESİ VARDIR ) Sınırda ve şelalede  geçireceğimiz zamanın ardından  otelimize geliyoruz ve akşam yemeği ve konaklama HOPA HOTELİMİZDE    

BATUM GEZİSİ Hakkında Önemli Bilgiler: *Yurtdışı çıkış harcı 50 TL’dir. **Batum ulaşım bedeli olarak 70 TL araçta rehber/tur lideri tarafından nakit olarak alınır. Sınır kapısından TR plakalı otobüsümüz ile geçmek çok ciddi zaman kaybına sebep olmaktadır. Misafirlerimizin 4-5 saati bulan bekleme süresinde mağdur olmamaları için, sınır kapısından yaya olarak geçilmekte ve Gürcü plakalı otobüs ile Batum gezisini yapılmaktadır. ***Batum’a geçiş için üzerinde TC kimlik numarası bulunan, son 10 (on) yıl içinde yenilenmiş  (yıpranmamış/kenarları ayrılmamış/makasla kesilmemiş/soğuk damgası belli olan/pvc kaplamayla düzeltilmemiş) yeni nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir. ***Devlet memurlarının (aile üyeleri dahil) geçiş yapabilmesi için çalıştıkları kurumdan yazılı/ıslak imzalı izin belgesi almaları gerekmektedir. Ayrıca sınır polisleri, gerekli gördüğü durumda, emeklilik sicil sorgusu yaptığı için; emekli olmuş misafirlerimize, emeklilik sicil numaralarını gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmalarını önemli tavsiye ederiz. ***Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir. Ayrıca 0-18 yaş (bebekler dahil) çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir. ***Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından İŞLER TUR sorumlu değildir. ***Sınır kapısından geçiş yapamayan kişilere, ulaşım hizmet bedeli olan 70 TL iade edilir; ancak yurtdışı çıkış harcı 50 TL iade edilmez.

BATUM TURU NEDEN EKSTRA?

1 – Batum’a giriş esnasında özellikle kimliklerden ötürü sınırı geçemeyenleri mağdur etmek istemiyoruz.
2 – Batum’a gitmek istemeyen ya da daha önce gitmiş olan kişilere zorunlu hale getirmek istemiyoruz.

7.GÜN-OF, ÇAYKARA, UZUNGÖL, SÜMELA MANASTIRI
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Borçka’ya ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl’e çıkıyoruz (extra) . Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka‘ya inip araçlarımıza binip , Rize Bezi alışverişi için atölyelerde mola vererek, Serbest zaman alıyoruz. Trabzon’un en doğu ilçelerinden biri olan, OF ‘a hareket ediyoruz. Daha sonra, Çaykara ‘ya ulaşıp, 1090Mt. Yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan Uzun Göl’e çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Turumuzun sonunda SÜRMENE hotelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama hotelimizde. 

8.GÜN- AMASYA Otelimizde sabah kahvaltısını yapıyor ve bizleri bekleyen dolmuşlar ile merkeze iniyoruz ve otobüsümüze binerek giresun ,ordu, samsun güzergahından  Amasya’ya hareket ediyoruz. Şehri Amasya, Arkeoloji müzesi, Mumyalar Müzesi, fikir, zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. Beyazıt külliyesi, Alçak Köprü,Kızlar Sarayı,Hazeranlar konağı ve Kral Mezarları‘nı görüyor ve Amasya’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.GÜN- ANKARA, AFYON, İZMİR

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Ferhat-Şirin efsanesine konu olan Ferhat Su Kanalları ‘nı görüyoruz. Kısa bir yolculukla ulaştığımız Çorum ‘da leblebi alışverişi için aldığımız molanın ardından, Ankara(Ata mıza saygı duruşu için ANITKABİR ziyaretinden sonra , Afyon, Uşak, yolunu izleyip, gerekli molalardan sonra İzmir ‘e ulaşıyoruz. Bir dahaki organizasyonlarımızda  buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

HOTELLER

1.GECE : SAFRANBOLU KADIOĞLU KONAKLARI

2.GECE : SAMSUN  SIMISSO HOTEL

3.GECE : TRABZON  ARSEN HOTEL

4.GECE : AYDER YAYLASI – BULMA HOTEL-İZMİRLİM HOTEL

5.GECE : HOPA TERZİOĞLU HOTEL

6.GECE : SÜRMENE ZARHA HOTEL ( DOLMUŞ İLE ÇIKIŞ ) 

7.GECE : AMASYA EMİN EFENDİ KONAKLARI

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tüm Ulaşım ve Çevre Gezileri

Lüks Otobüs ile seyahat

7 Gece 3*-4* Otel Konaklaması

Otellerde Sabah Kahvaltısı

Otellerde Akşam yemekleri

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Araç içi İkramlar

Zorunlu Seyahat Sigortası

Milli park giriş ücretleri

1 adet  dolmuş ücreti

( Sürmene  )

Ankara ANITKABİR turu

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Öğle Yemekleri,

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 50 TL. )

( Batum turuna katılanlara zorunlu )

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Ekstra Etkinlikler, Müze kartı

Karagöl dolmuş ücreti- 50 tl

( ZORUNLU DEĞİL)

ZİLKALE DOLMUŞ 50 tl

( ZORUNLU DEĞİL)

Batum TURU 70 TL ( ZORUNLU DEĞİL)

Mençuna Şelalesi turu 40 tl

( ZORUNLU DEĞİL )

Sümela Manastırı dolmuş 10 TL

( ZORUNLU DEĞİL )

 

 

Tur İle İlgili Bilmeniz Gerekenler
 

İşler Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve  İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız

Extra küçük valiz

Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

 

15/23 AĞUSTOS 2020

 

    GEZİ ÜCRETİ      PEŞİN   4 TAKSİT    6 TAKSİT   10 TAKSİT
2’Lİ ODA KİŞİ BAŞI    2100-TL      
TEK KİŞİ    2600-TL      
00/06 (KOLTUKSUZ)   ÜCRETSİZ      
00/06 (KOLTUKLU)      .-TL      
07/12 YAŞ ÇOCUK    -TL